چاپ لارج فرمت

برای قیمت تماس بگیرید

دسته:

چاپ های لارج فرمت به معنی چاپ در سایز بزرگ می باشد که با دستگاه های بسیار بزرگ مانند دستگاه های سالونت و اکوسالونت و دستگاه های پلات و لمینیت و چاپ بنر چاپ می شود این دستگاه ها گاهی با مرکبهای درجه یک و گاهی با مرکب های کم دوام چاپ می شوند. این نوع چاپ را در هر جایی از شهر می توانیم بیابیم مانند بنرها استرابورد ها لمپوست بنر ها و بیلبورد ها ، چاپ های داخل لایت باکس ها و … چاپ ابعاد بزرگ برای چاپ پوسترهای تبلیغاتی و نمایشگاهی در تیراژ یک تا بی نهایت نسخه و با سرعت بالا در ابعاد بزرگ تا عرض 5 متر و طول نامحدود جهت نصب در استند های نمایشگاهی و در مکان هایی مختلف از فضای بیرونی و داخلی با عمق دید کم و زیاد مثل خیابان ها، اتوبان ها، معابر عمومی، در فضای داخلی نظیر غرفه، دفاتر و…استفاده می شود. چاپ ابعاد بزرگ یک نوع چاپ دیجیتال می باشد که به دو دسته فضای باز و فضای بسته  تقسیم می شود و بر اساس نورپردازی نیز در دو نوع بک لایت و فرانت لایت (نور از پشت و نور از جلو) وجود دارد. جزءِ مدرن ترین دستگاه هایی که در این زمینه مورد استفاده واقع شده است، دستگاه اکوسالونت می باشد و مواد مصرفی آن مرکب اکوسالونت به همراه انواع رول های کوتد، بک لایت، استیکر، کاغذ دیواری و…است. این نوع چاپ، مجموعه ای از پرینترهایی با عرض بیشتر از 40 سانتی متر تا 5 متر را دربر می گیرد که توانایی چاپ در طول نامحدود را دارند.

چاپ فلکس

چاپ فلکسی فیس برای تابلو های سر در مغازه ها، فروشگاه ها، تابلو های عابر پیاده، برخی از بیلبورد ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. فلکسی ازمتریالی می باشد که با توجه به جنس آن نور را از خود عبور می دهد در حالی که بنر این قابلیت را ندارد و معمولا نور از جلو به آن تابانده می شود. در مجموع برای تابلوهایی به کار گرفته می شود که لامپ مهتابی دارند. فلکسی معمولا تیره تر از بنر چاپ می شود، دلیل آن به خاطر لامپ مهتابی درون تابلو است. چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود، در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن می شود کار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو خواهد شد.

چاپ بنر

متریال بنرهم همانند متریال فلکس گرماژی بین 8 تا 13 انس را دارند؛ از چاپ بنر برای سر درب فروشگاه ها و اکثر تابلو بیلبوردهای شهری که منبع نور آن ها در بیرون می باشد استفاده می شود. بنر 13 انس برای تابلوی سر درب مغازه‌هایی که قرار می باشد نور از بیرون تابانده شود مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ استیکر یا وینیل

استیکر یا وینیل از متریال های بسیار کاربردی از جنس PVC در زمینه چاپ و تبلیغات فضای خارجی و فضای داخلی محسوب می شود. چاپ استیکر در دو نوع شیشه ای و شیری موجود است؛ در نوع شیشه ای استیکر برای مصارف خاص مورد استفاده قرار می گیرد و مثل شیشه از دو طرف دید دارد و نوع شیری آن از محبوبیت بالاتری برخوردار می باشد و رنگ زمینه سفید می باشد. وینیل ها برچسب های شیشه ای شفاف هستند که بر حسب مورد استفاده قرار گرفتن به دو نوع پشت طوسی و سفید تقسیم بندی می شوند، از وینیل پشت طوسی به علت قدرت چسبندگی بیشتر نسبت به پشت سفید برای تابلوهای پیریزما (3 وجهی) مخصوصا در فصل سرما و جاهایی که نیاز به ماندگاری بیشتری دارد استفاده می شود، از وینیل پشت سفید برای مصارف مختلف از جمله داخل فروشگاه شیشه مغازه ها و فروشگاه ها ماشین های پخش محصولات استفاده می شود.

چاپ مش

مش متریالی می باشد که سوراخ های ریز روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده می شود؛ در دو نوع معمولی و پشت چسب دار موجود می باشد نوع پشت چسب دار آن معمولا برای روی شیشه ها استفاده می شود و این امکان را می دهد که شیشه به طور کامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود، شما در حالی که کار چاپی خود را روی شیشه چسبانده اید و تمامی فضای فضای شیشه را نپوشانده اید و دید خود را از بین نبرده اید بلکه تا حدودی نور داخل را حفظ کرده اید.

چاپ باریسول

چنانچه شما از ابتدای شروع به کار دستگاه اکوسالونت به جای مرکب اکوسالونت، مرکب سابلیمشن را داخل آن بریزید، دستگاه شما تبدیل به دستگاهی برای چاپ پارچه و باریسول می شود. چاپ روی پارچه یا باریسول در امور تولیدی بسیار کاربردی می باشد و قیمت مناسبی دارد. باریسول یک متریال کشسان می باشد که امروز در فضای دکوراسیون داخلی آن برای سقف بسیار متداول شده است.

چاپ پلات و لمینت

یکی از انواع چاپ دیجیتال  ابعاد بزرگ  چاپ پلات با روکش لمینت می باشد که بسیار سریع و با کیفیت بالا می باشد؛ و معمولاً در تیراژ های چاپ پایین مورد استفاده قرار می پلات در واقع چاپ پلات، چاپ دیجیتالی می باشد که به عنوان چاپ عریض شناخته می شود. به این معنا که برای چاپ انواع پوستر و تصاویر با عرض بسیار زیاد از چاپ پلات استفاده می شود. معمولاً از چاپ پلات و لمینت با هم استفاده می شود. لمینت نوعی پوشش می باشد که برای افزایش استحکام بیشتر کاغذی که چاپ پلات روی آن انجام شده مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان اشاره نمود که چاپ پلات و لمینت بهترین روش برای چاپ یک محصول با کیفیت و محافظت آن در برابر فشار، چروکیدگی، عوامل محیطی و مواردی از این قبیل می باشد.

چاپ سولیت

سولیت متریالی از جنس PVC است؛ که ظاهری بدون بافت دارد، در چاپ سولیت متریال مصرفی کیفیتی عالی در حد یک عکس ارائه می دهد و پیام تصویر را به خوبی منتقل می کند و چاپ روی این متریال را می توان به صورت چاپ پشت و رو انجام داد. شفافیت و کیفیت بسیار خوب تصویر، ثبات رنگ و پایداری چاپ، قابل شستشو، مقاوم در برابر انواع شرایط آب و هوایی و حفظ زیبایی با گذشت زمان هم جزو ویژگی های چاپ سولیت به شمار می رود. کیفیت بالای تصویر چاپ شده روی سولیت و ویژگی های ذکر شده برای چاپ سولیت، آن را گزینه ای خوب و مناسب برای تبلیغات در فضای باز، استند رول آپ، دکوراسیون، لایت باکس های فضای داخلی و مشاهده از فاصله نزدیک می کند. برای چاپ بک لایت از صفحات سولیت پشت سفید که قابلیت عبور نور را دارند، استفاده می شود.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چاپ لارج فرمت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چاپ لارج فرمت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *